Ako na vzťahy

1. Nezdieľanie kvalitného času

Či je niečo zásadné pre to, aby vzťah fungoval, je to čas, ktorý spolu trávite. Venovať časť svojho života priateľom a rodine je úplne normálne, ale svojho partnera by ste nemali zanedbávať. Je dôležité, aby ste našli dokonalú rovnováhu. Okrem toho, a na rozdiel od toho, čo si mnoho párov myslí, spoločné sledovanie televízie napríklad neznamená, že v skutočnosti spolu trávia čas a užívajú si čas jeden s druhým. Manželská interakcia je dôležitá v dynamike lásky.

myslenie

2. Nechajte kúzlo vyblednúť

Ako vzťah postupuje v čase, komplimenty miznú, až prakticky neexistujú. Je pravda, že vzťah sa rozrástol, každý pozná toho druhého najlepšieho i najhoršieho a sú si viac ako istí budúcnosťou a cestou, ktorou spolu budú musieť prejsť, ale to neznamená, že si nemusíte pamätať. Pamätajte si navzájom určité veci – ako farbu, ktorá vám pristane alebo aké krásne máte zelené oči – malé drobnosti, vďaka ktorým deň ubehne ľahšie a samozrejme s úsmevom od ucha k uchu. Opak spôsobí len škodu – aj keď malú – v srdci páru a spôsobí, že sa rutina stane pre oboch smutným spoločníkom.

3. Nevedieť, ako počúvať

Komunikácia je v šťastnom vzťahu životne dôležitá. Ale pochopte, že komunikovať nie je len hovoriť. Je to tiež pasívne počúvať. Je to zásada. Váš partner však často potrebuje váš názor, takže pasívne počúvanie nie je prikyvovanie, prikyvovanie a zase prikyvovanie! Sústreďte sa na daný okamih a venujte tento čas svojmu partnerovi. Zlá alebo nedostatočná komunikácia vytvára konflikty, ktoré sa ťažko riešia a prekonávajú.

5. Trvalé sťažnosti

Konštruktívna kritika je vždy vítaná – nielen v láskyplnom vzťahu, ale aj vo všetkých typoch vzťahov. Ale buď opatrný! Môžu ľahko prekročiť čiaru a prejsť od konštruktívnej kritiky k zlomyseľnej a neustálej kritike. To je niečo, čo opotrebováva akýkoľvek vzťah, skôr než aby rástol a vyvíjal sa zdravým a silným spôsobom.

7. Vyhnite sa problémom a diskusiám

Diskutujte, diskutujte a diskutujte. Je to niečo, čo robíš pravidelne? Riešením je dialóg. Mnoho párov robí vážnu chybu, keď predstierajú, že sa zhodnú na konkrétnej otázke, aj keď v skutočnosti nezhodnú. Tým, že sa o problémoch nehovorí, sa potom vyhnú obávaným diskusiám. Tento postoj nie je pre váš vzťah dobrý, pretože časom vo vás viditeľne a nekontrolovane narastie zášť. To najlepšie, čo môžete urobiť, je v skutočnosti hovoriť. Postavte sa svojim problémom a rozdielom zrelo a zdieľajte svoje pocity navzájom bez výhrad.

vztah

8. Sľuby, sľuby

Základom každého vzťahu je dôvera, tak prosím sľúbte. Ale sľúbte len to, čo môžete dodržať. Buďte realistickí a rozvážni.

9. Testovanie vernosti rovesníkov

Určite vás to už napadlo? Neskúšajte lásku druhých! Lojalita toho druhého, lojalita toho druhého… Ovplyvní to vaše sebavedomie, sebavedomie človeka, ktorý je po vašom boku a nevyrieši žiadny problém.