Pes do bytu

Chceli by ste svojim deťom kúpiť psa? Stále sa vás pýtajú, či by mohli mať psíka? Rozmýšľate, či je pes pre nich to pravé? Vaše deti vás stále otravujú, aby ste im kúpili psa. Čo obnáša mať psa v byte? Ak radi chodíte na rôzne prechádzky do prírody a chcete mať so sebou spoločníka, pes je na to ako stvorený. Stane sa súčasťou vašej rodiny. Pred kúpou psa si dobre premyslite, či ste na nového spolubývajúceho naozaj pripravený. Pes v byte nie je žiadna výhra. Môže vám priniesť množstvo starostí. Život so psom je náročný. Musíte sa skoro ráno zobudiť a ísť so psom na rannú prechádzku.

 

Pes

 

Ak by ste chceli ísť na dovolenku, musíte zvážiť aj to, že do hotelov je psom vstup zakázaný. Na výber máte stráženie alebo hotely pre psov. Lenže, nevýhodou je ich cena. Dovolenka sa vám dosť predraží. Stojí vám to za to? Psovi nestačí pobyt v byte. Každý pes sa rád prechádza a behá po dvore. Práve preto je pes do bytu neideálny. Pred príchodom psa do vášho bytu mu musíte pripraviť miesto, kde bude spať, miesto, kde bude jesť a piť, a aj miesto, kde bude oddychovať. Mnohí ľudia nemajú radi, keď im pes leží v spálni na posteli a všade zanecháva po sebe chlpy. Tomu sa však nevyhnete. Ani, keď si zakúpite ten najlepší vysávač.

 

Priateľ človeka

 

Bohužiaľ, je to tak. Srsť budete mať doslova všade, aj na nábytku, sedacej súprave vo vašej obývačke, na vašom oblečení, dokonca aj v jedle, ktoré uvaríte. Neveríte? Vyskúšajte. Hneď budete chcieť vrátiť čas, keď ste ešte psa nemali. So psom v byte sú samé problémy a výdavky. Často musíte chodiť k veterinárovi. Ďalšou nevýhodou sú prechádzky a neustále držanie psa na vodítku. Kvôli susedom samozrejme. Susedia nemajú radi psov a ich štekot, ktorý počúvajú každý deň cez steny. Ak si zaobstaráte psa do bytu, musíte rátať s nevraživosťou od vašich susedov. Tí vás budú nenávidieť od okamihu, kedy ste si zadovážili psa.