Teror doma nikto nechce

Pamätáte sa aj vy na to zvláštne svetlo, ktoré vydávali neónové trubice? Bolo hlavne v kanceláriách a reštauráciách a spoznali ste ho spoľahlivo podľa podivuhodného zvuku a častého blikania. Až ste mali pocit, že ešte niekoľko hodín a definitívne sa z toho musíte zblázniť. Vraj ho mali aj v miestnostiach, kde sa vypočúvali nepriatelia republiky a dokonca ním svietili aj tam, kde politickí väzni mali spať. Boli súčasťou teroru, ktorým sa snažili podozrivých zlomiť a často sa im to ľahko aj podarilo.

javisko divadla

Vymeňte ich za modernejšie riešenie

Tie časy sú chvalabohu dávno preč a dnes sú tieto nemoderné spôsoby osvetlenia nahrádzané, vo väčšine prípadov našťastie už nahradené, vynálezom zvaným led panel. Už z názvu je jasné, že je to moderná technológia a tým, ktorí sa s ňou už neraz stretli je jasné, že je to technológia ekonomická a zároveň aj ekologická. Led panel dokáže svietiť dlho a intenzívne, podľa toho, ako si zvolíte, za minimálne prevádzkové náklady. Okrem toho je ľahko udržiavateľný a niektoré z nich je možné aj ľubovoľne stmievať, takže si môžete na počkanie dopriať aj intímnu alebo relaxačnú atmosféru.

Pre úplnosť ešte dodajme, že existuje niekoľko typov:

– podhľadové
– závesné
– s rámikom
– vstavané

led osvetlenie
Vhodnosť použitia jednotlivých typov konzultujte vždy s odborníkmi, požadujte vždy aj dokonalú kvalitu montáže a len tie najmodernejšie materiály. Možno sa vám počiatočné náklady tým pádom trochu zvýšia, ale z dlhodobého hľadiska rozhodne neoľutujete. Potom sa budete môcť celé roky tešiť z príjemného osvetlenia, ktoré vás nebude obťažovať svojou hlučnosťou alebo blikaním a pritom sa nebudete cítiť ako v kancelárii alebo na výsluchu.