Ako si vybrať zvieratko do domu?

Rozhodnutie o zaobstaraní si nového zvieracieho člena do rodiny je skvelý nápad ale je dôležité zvážiť niekoľko faktorov, aby ste si vybrali správneho spoločníka, ktorý dobre zapadne do vášho domova. 

Predtým, ako si vyberiete zvieratko, premyslite si, aký životný štýl vediete. Ak ste aktívny a radi trávite veľa času vonku, možno by ste mali zvážiť psa, ktorý bude s vami môcť behať a hrať sa. Ak máte obmedzený priestor alebo ste často mimo domu, možno by ste mali zvážiť menšie zvieratko, ako napríklad mačku alebo rybičky. 

Zvieratko prináša so sebou aj finančné záväzky. Okrem kúpy alebo adopcie zvieratka, budete musieť zabezpečiť jeho stravu, veterinárnu starostlivosť, očkovania a prípadné liečenie. Predtým, ako si vyberiete zvieratko, zvážte, či si môžete dovoliť tieto náklady a či ste ochotní investovať do zdravia a pohody vášho nového spoločníka. 

pes

 

Nie všetky zvieratká sú vhodné pre každý typ bydliska. Ak žijete v byte, možno by ste mali zvážiť menšie zvieratko, ktoré sa ľahko prispôsobí obmedzenému priestoru. Ak máte veľký dvor alebo záhradu, môžete si dovoliť väčšieho psa, ktorý bude mať dosť miesta na behanie a hranie. 

rybycky

Zvieratko vyžaduje čas a starostlivosť. Predtým, ako si vyberiete zvieratko, zvážte, koľko času máte k dispozícii na jeho starostlivosť. Niektoré zvieratká vyžadujú viac pozornosti a starostlivosti ako iné. Napríklad, pes potrebuje pravidelné prechádzky a tréning, zatiaľ čo mačka je viac nezávislá. 

Ak nikdy predtým nemali zvieratko, možno by ste mali začať s niečím jednoduchším, ako napríklad rybičky alebo vtáčiky. Ak máte skúsenosti s chovom zvierat, môžete si dovoliť niečo náročnejšieho, ako napríklad psa alebo mačku. Adopcia zvieratka z útulku je skvelou možnosťou. Mnoho zvierat v útulkoch čaká na svojich nových majiteľov a môžu byť skvelými spoločníkmi. Adopcia tiež pomáha zmierniť problém nechcených zvierat a umožňuje im nájsť domov.