Energie a tantra

Praktiky v tantre spájajú v sebe prvky z jogy, množstvo meditačných cvičení vrátanie tých dychových, mantry, pomalé piesne a filozofické otázky. Pokiaľ hovoríme o pôvodnej tantre, ktorá fungovala v Indii pred dvoma tisíckami rokov, táto tradičná tantra vnímala sexuálnu energiu ako cestu, ako dosiahnuť osvietenie a akýsi vyšší stav vedomia, v ktorom je človek prenesený do vyšších sfér vnímania vlastnej existencie. Tento stav dokážu klientovi dopriať vyškolení a licencovaní maséri a masérky, ktoré dovedú svojho klienta do stavu eufórie a radosti len prostredníctvom dotykov a pohybov v rámci tantrických masážnych programov.

masáž

Tantrické umenie nás učí spoznávať tok vlastných sexuálnych energií a fungovanie našich čakier, ktoré roznášajú energiu absorbovanú z okolia do každého kúta nášho tela. Tantrizmus je umenie, ktoré nás učí úcte k vlastnému telu a nabáda nás nebáť sa ho objavovať a spoznávať naše hranice. Čakry sú energetické centrá v našom tele, ktoré nám pomáhajú rozvádzať a premieňať energiu, ktorú sme získali z prostredia okolo nás. Táto energia môže byť pozitívna, a takáto energia nás napĺňa tou známou,,nákazlivou´´ pozitivitou, optimizmom a dobrou náladou a prospieva nášmu zdraviu.

masáž

Naopak, prijatá energia môže byť aj negatívna. Ostávať pridlho v prostredí s negatívne naladenými ľuďmi nie je pre nás prínosné, pretože veľmi jednoducho môže dôjsť k blokácii jednej alebo viacerých základných čakier, ktoré tento prílišný tlak neustále prijímanej negatívnej energie neunesú. A hoc nás tantra učí milovať všetkých ľudí, každú jednu živú bytosť, prejavovať im rešpekt a úctu a snažiť sa ich pochopiť a nakoniec s nimi existovať v symbióze, od večne pesimisticky, záporne naladených ľudí je lepšie držať sa ďalej, a to skôr, ako na vás tento svoj večne mrzutý pohľad na svet prenesú.