Nápojové prepravky sú hitom

Nápojové prepravky zažívajú svoj comeback. Znova ich nachádzame v regáloch obchodov a supermarketov. Z retra sa stala nová moderná pecka pre zákazníkov.

Nápojové prepravky ako cestovatelia v čase

Starším ročníkom sú dobre známe nápojové prepravky. Pamätáme si ich v obchodoch z nášho detstva. V časoch, kedy sa mlieko, limonády či iné nápoje dovážali v sklenených prepravkách. Neskôr ako sa vyvíjali nové obalové materiály a do popredia sa dostali plastové fľaše a plechovky sme na nápojové prepravky takmer zabudli. Miesto toho sme nosili https://www.odpovedi.cz/otazky/nosili-jste-na-vojne-baret domov kartóny s plechovkami a pet fľaše. Dnes sa na regáloch opäť objavujú vo väčšej miere. A my sme túto zmenu s úsmevom uvítali.

Miesto plastových fľašiek prepravky s fľašami sklenenými

Plasty už nie sú na prvom mieste

Plastový odpad je jedným z globálnych problémov spoločnosti. Bolo treba zaviesť riešenia na jeho obmedzenie. Ekologické uvedomenie je dnes na vysokej úrovni a my zachraňujeme čo sa dá. Po plastovom boome kedy sme zavrhli tie sklenené fľaše ktoré sa ľahko rozbijú a nahradili ich pevnejšími plastovými prišiel ich útlm. Viac a viac ľudí si uvedomuje aký sme plastami zahltený. Dôkazom sú aj dobre známe fľaškomaty, kam nosíme plastové fľaše označené ako vratné. Je to nielen otravné ale aj neekologické.

ľahšie nosenie a menej plastového odpadu

Ak si predstavíme, že priemerná rodina zložená z dvoch dospelých a dvoch detí v letných mesiacoch vypije minimálne päť či šesť fliaš minerálky alebo ochutených nápojov. Rozhodnutie znížiť negatívny vplyv na planétu vzali do rúk hlavne mladý. Dnes nie je problémom vidieť v obchode prepravky so sladenými nápojmi, džúsmi alebo sa dopĺňajú do regálov prepravky na pivo. Tieto vysoko odolné obaly pomáhajú k uchovaniu sklenených fliaš, ktoré sú tak dostupnejšie bežným domácnostiam, ktoré už nechcú piť z plastových fľašiek. Je príjemným zistením, že plastové prepravky sú opäť čoraz viac obľúbené a majú podporu ako u starších tak u mladších ročníkov.