Obnova trávnika

Ako sa správne postarať o trávnik na vašej záhrade? Prinášame vám veľa rád a postupov, aby váš trávnik vyzeral aj bol ako znovuzrodený. Teplé a suché leto dalo zabrať poriadne aj vášmu trávniku. Ak po krásne zelenej tráve neostalo ani stopy, musíte s tým niečo urýchlene robiť. Práve teraz je ten správny a ideálny čas na zregenerovanie a oživenie vášho trávnika. S trávnikom treba začať veľmi opatrne. Určite pri obnovovaní trávnika počkajte na nižšie teploty. Teploty musia klesnúť, napríklad v septembri alebo začiatkom októbra. Trávnik najprv zasejte. Keď vyjde prvá malá trávička, nechajte ju, aby narástla do dostatočnej výšky.

trávnik

Prvé kosenie urobte tak, aby ostalo na výšku asi tri centimetre. Trávnik sa v prvom rade musí trošku spamätať a dostať do pôdy trochu vzduchu, na prevzdušnenie použite vertikutátor. Vertikutátor rýchlo a efektívne zbaví trávni buriny a odumretých rastlín. Ku koreňom sa dostanú potrebné živiny pre zdravší a krajší trávnik. Po prevzdušnení trávnika celú plochu popresievajte. Použite na to to isté osivo, ktoré ste použili na začiatku, zmeny trávniku totižto neprospievajú. Ak túžite po krásnom zelenom trávniku pri vašom vytúženom rodinnom dome, musíte trávnik pohnojiť. Bez hnojiva neobnovíte váš trávnik.

dom

Najlepšie je sezónne hnojivo s dusíkom alebo si vyberte hnojivo s vyšším obsahom draslíka Aby sa nové osivo dobre ujalo, určite nezabudnite pridať substrát. Rukou ho rozsejte po vašom trávniku. Vyplní vám poškodené miesta na trávniku, pomôže trávniku sa lepšie regenerovať a zlepší mu štruktúru pôdy. Po dôkladnom preosievaní už len musíte počkať na dážď. Ak je výdatné sucho, zálievku trávnika môžete realizovať aj vy. Avšak to s ňou nepreháňajte. Osivo môže aj vyplaviť. Pozrite sa na trávnik. Tráve sa darí? Tak potom je čas na vaše prvé kosenie trávnika. Buďte však opatrný a dôsledný.